Міжнародні вантажні перевезення

Перевезення негабаритних та великовагових вантажів

Міжнародні перевезення негабаритних та великовагових вантажів

Міжнародні перевезення негабаритних та великовагових вантажів представляє собою досить складну і трудомістку працю.

Яка включає в себе:

 • підбір відповідного транспортного засобу, щоб забезпечити правильне і надійне завантаження, кріплення вантажу;
 • прокладання та узгодження оптимального маршруту з урахуванням всіх параметрів вантажу та доріг;
 • розрахунок часу, який буде затрачений на доставку;
 • розрахунок витрат пов’язаних з оформленням дозволів в Україні та закордоном;
 • розрахунок витрат на супровід, якщо необхідно.

Вирішення всіх цих питань бере на себе наша компанія. Ми за короткий проміжок часу розрахуємо повну вартість доставки вантажу, і надамо відповіді на всі питання, які вас цікавлять.

З «Cargol» можна перевезти будь-яку техніку, обладнання чи конструкцію будь-якої ваги, розмірів та інші нестандартні вантажі.

Негабаритні та великовагові вантажі перевозяться за спеціальними правилами. Вони перевозяться негабаритними та великоваговими транспортними засобами, які вважаються такими, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги — 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах — 4,35 м), за довжиною — 22 м, фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів — понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах — до 46 т), навантаження на одиночну вісь — 11 т, здвоєні осі — 16 т, строєні — 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь — 11 т, здвоєні осі — 18 т, строєні — 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.

Рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів.

Дозвіл видається уповноваженим підрозділом Національної поліції - у разі виїзду за межі України або в’їзду на територію України виключно великогабаритними транспортними засобами. Для проїзду по території інших країн, перевізнику також необхідно отримати дозвіл на рух дорогами у відповідних органах.

У разі коли висота великогабаритного транспортного засобу з вантажем або без нього від поверхні дороги становить більш як 4,5 метра, видача дозволу погоджується із службами електротранспорту, електромережі, електрифікації, електрозв'язку, мостового господарства.

Якщо габарити великогабаритного транспортного засобу перевищують за шириною 5 метрів, за довжиною 26 метрів, за висотою 4,5 метра, а загальна маса великовагового транспортного засобу перевищує 52 тонни, маршрут, який проходить через залізничні переїзди, додатково погоджується з дистанцією колії залізниці (державна власність) або власниками переїздів (інші форми власності) чи уповноваженими ними організаціями. Для забезпечення пропуску таких транспортних засобів через залізничні переїзди перевізники повинні подати заявку начальникові дистанції колії або власникам переїздів чи уповноваженим ними організаціям не пізніше ніж за 24 години до моменту перетину залізничної колії.

Якщо загальна маса великовагового транспортного засобу перевищує 60 тонн, власник автомобільних доріг чи вулиць або уповноважена ним організація, яка відповідає за їх експлуатаційне утримання, приймає рішення про проведення (за рахунок замовника) спеціального обстеження або/і випробування будівель, споруд і мереж на маршруті та у разі потреби про укріплення штучних споруд.

Великогабаритні та великовагові транспортні засоби повинні бути укомплектовані таким обладнанням:

 • не менш як двома противідкотними упорами для додаткової фіксації коліс автомобіля-тягача та кожного з причепів у разі вимушеної зупинки;
 • знаком "Об'їзд перешкоди з лівого боку" та знаком "Об'їзд перешкоди з правого боку" діаметром по 600 міліметрів кожний, виготовленими із світловідбивного матеріалу відповідно до вимог стандартів;
 • вісьмома конусами з горизонтальними світловідбивними смугами білого та червоного кольору, розташованими почергово (висота конусів - 600 міліметрів, ширина білих та червоних смуг - 150 міліметрів);
 • жорстким буксиром;
 • миготливим ліхтарем червоного кольору або знаком аварійної зупинки;
 • комплектом ланцюгів протиковзання (в період з 1 жовтня до 1 квітня);
 • жилетом оранжевого кольору із світловідбивними елементами;
 • не менш як одним проблисковим маячком оранжевого кольору з автономним живленням.

Необхідність супроводу великогабаритного та великовагового транспортного засобу спеціального призначення патрульним автомобілем Національної поліції чи автомобілем прикриття визначається уповноваженим підрозділом Національної поліції (в України) та відповідними органами (на території інших держав) під час видачі дозволу з урахуванням необхідності забезпечення безпечних умов дорожнього руху.

Супровід автомобілем прикриття обов'язковий у разі, коли ширина великогабаритного транспортного засобу спеціального призначення перевищує 3,5 чи довжина 24 метри.

Вартість і час підготовки до перевезення негабаритного чи великовагового вантажу напряму залежать від: довжини маршруту; кількості країн, через які пролягає маршрут; розмірів вантажу; ваги вантажу; конструкції вантажу; типу спецтехніки, яка необхідна для транспортування.