Міжнародні вантажні перевезення

Перевезення небезпечних вантажів

Компанія «Cargol» має значний досвід перевезень небезпечних вантажів в/з країн Європи, Азії та СНД. Транспортні засоби мають всі необхідні дозволи, обладнані та укомплектовані відповідно до вимог Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ), а кваліфіковані водії забезпечують дотримання правил під час транспортування небезпечного вантажу.

Небезпечний вантаж - речовини, матеріали, вироби, відходи виробничої та іншої діяльності, які в силу притаманних їм властивостей за наявності певних факторів можуть під час перевезення спричинити вибух, пожежу, пошкодження технічних засобів, пристроїв, споруд та інших об'єктів, заподіяти матеріальні збитки та шкоду навколишньому середовищу, а також привести до загибелі, травмування, отруєння людей і тварин.

Відповідно до ДОПНВ (Європейська угода про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів) визначено такі класи небезпечних вантажів:

 • Клас 1 Вибухові речовини і вироби
 • Клас 2 Гази
 • Клас 3 Легкозаймисті рідини
 • Клас 4.1 Легкозаймисті тверді речовини, самореактивні речовини, речовини, які полімеризуються і тверді десенсибілізовані вибухові речовини
 • Клас 4.2 Речовини, здатні до самозаймання
 • Клас 4.3 Речовини, що виділяють легкозаймисті гази при зіткненні з водою
 • Клас 5.1 Речовини, що окислюють 
 • Клас 5.2 Органічні пероксиди
 • Клас 6.1 Токсичні речовини
 • Клас 6.2 Інфекційні речовини
 • Клас 7 Радіоактивні матеріали
 • Клас 8 Корозійні речовини
 • Клас 9 Інші небезпечні речовини та вироби

Небезпечні вантажі перед початком перевезення повинні бути класифіковані та віднесені до одного з класів (підкласів) небезпеки.

Вони упаковуються в тару, включаючи контейнери середньої вантажопідйомності для масових вантажів, та крупногабаритну тару, яка має бути досить міцною, щоб витримати удари та навантаження, які виникають під час перевезення, у тому числі при перевантаженнях, а також при будь-якому переміщенні з піддону або вилученні з транспортного пакета з метою подальшої ручної або механізованої обробки. Тара, включаючи контейнери середньої вантажопідйомності для масових вантажів та крупногабаритну тару, повинна мати таку конструкцію та зачинятися таким чином, щоб запобігати будь-якому витоку вмісту, що може виникнути за звичайних умов перевезення в результаті вібрації, зміни температури, вологості або тиску. На зовнішній поверхні упаковок не повинно бути залишків небезпечних речовин.

На всі транспортні засоби, придатні до перевезення небезпечних вантажів, Державтоінспекцією МВС України оформлюється свідоцтво про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів.
Автомобіль допущений до перевезення небезпечних вантажів укомплектовується ADR-комплектом.
ADR-комплект включає всі предмети додаткового обладнання, які повинні обов'язково бути на транспортному засобі під час перевезення небезпечного вантажу, відповідно до вимог ДОПНВ / ADR.

До керування транспортними засобами, що перевозять небезпечні вантажі, допускаються водії, які мають стаж керування транспортним засобом не менше 3 років, посвідчення про право керування транспортними засобами відповідної категорії та пройшли спеціальне навчання, вступний інструктаж і медичний контроль.

Якщо вам потрібно отримати консультацію, розрахувати вартість перевезення вантажу і замовити автомобіль, звертайтесь в компанію «Cargol». Наші спеціалісти дадуть відповіді на всі запитання та запропонують оптимальну ціну.